Розслідування: перцевий газ проти каліфорнійських студентів

Ця студентська демонстрація відбувалася в університетському кампусі минулої п’ятниці на підтримку руху “Захопи Уолл-Стріт”. Студенти хотіли таким чином висловити солідарність зі студентами Університету Берклі, які протестували раніше, і котрих 9 листопада розігнала поліція, застосувавши кийки.

Відео, на якому поліція використовує проти студентів Девіса перцевий газ, відразу здобуло популярність в інтернеті і викликало гнів серед студентів. Ректор університету, яка викликала поліцію, назвала цей епізод таким, що “крижанить душу”.

На ролику видно, як пікетники, взявшись за руки, сидять на підлозі, відмовляючись йти, потім вони намагаються закрити обличчя руками від перцевого газу, який розпорошують поліцейські. Як заявила ректор університету Лінда Катехі, щоб розслідувати всі обставини цього інциденту, вона формує оперативну групу.

“Цей епізод з використанням перцевого спрею всім нам крижанить душу і піднімає питання і про те, як слід реагувати на подібні ситуації”, – заявила Катехі у своєму зверненні на університетському сайті. Водночас, професорсько-викладацький склад Університету в Девісі засудив те, як ректорат відреагував на протести, що відбувалися в різних студентських кампусах.

“Цього тижня ми стали свідками застосування надмірної сили проти мирних демонстрантів, – йдеться в заяві професорсько-викладацької асоціації, також опублікованої на сайті. – Студенти та співробітники факультету, які брали участь в протесті, отримали дозу перцевого спрею прямо в очі і рот, їх били поліцейськими кийками, надівши на них наручники, їх тягли за руки, і вони зазнали іншого впливу надмірної сили”.

У заяві асоціації викладачів також говориться, що насильство було “неспровокованим, непропорційним і надмірним”.

“Ми вимагаємо від ректора Університету Каліфорнії припинити використовувати поліцейську силу для придушення мирних політичних протестів”, – заявила професорсько-викладацька асоціація, наголосивши, що ректор має піти зі своєї посади.

Лінда Катехі тут же відкинула цю вимогу. “Я не думаю, що порушила політику нашого навчального закладу. Я особисто багато зробила для того, щоб наш кампус був безпечним місцем для всіх”, – сказала вона.

Рух “Захопи Уолл-Стріт”, спрямований проти жадібності могутніх корпорацій і економічної нерівності, почався в Нью-Йорку більш ніж два місяці тому. Відтоді схожі протести періодично виникали в різних місцях – як у Сполучених Штатах, так і в інших країнах світу. У фінансовому центрі Лондона Сіті, біля стін Собору Св. Павла, протест “Захопи Лондон” триває досі.

Корреспондент.net

Схожі статті

Напишіть відгук